NAŠE PRODUKTY A POUŽÍVANÉ SUROVINY

NAŠE VÝROBNÍ FILOZOFIE

Snažíme se, aby produkty Zdravý věk splňovaly veškerá očekávání našich zákazníků. Volíme cestu vysoce kvalitního produktu v méně náročném obalu, který má splňovat základní funkci - zabalení naší produkce do prodejní jednotky, která zajistí dobrou ochranu obsahu, přičemž jde o recyklovatelné materiály (sklo, papír, kov). Naším cílem je svými vlastnostmi vynikající potravina za obecně dostupnou cenu, kterou výrazně nezvyšuje finančně náročný obal. Myslíme si, že nejdůležitější je obsah, nikoli forma. Byli bychom rádi, kdyby si zákazníci naše produkty oblíbili a stále se k nim vraceli jako k potravinám, které se stanou běžnou součástí jídelníčku nejen jich samotných, ale i jejich rodiných příslušníků.


K samotné produkci našich výrobku přistupujeme tak, jako bychom si je měli sami koupit a spotřebovat. Nic, co bychom si sami nevybrali a co běžně nepoužíváme v jídelníčku naší rodiny, nenabízíme našim zákazníkům.

DŽEMY

Džemy Zdravý věk jsou vyráběny z prvotřídního ovoce, jehož kvalitu kontrolujeme před každým varem. Dbáme na to, aby použité ovoce bylo dobře dozrálé a mělo certifikaci dodavatele o nezávadnosti a bezpečnosti potravin.

Naše výrobky obsahují vysoký podíl ovoce: džemy slazené stévií minimálně 98%, džemy slazené medem a cukrem 80% ovoce, jen 20% hmoty výrobku tvoří oslazující médium (med nebo cukr). Nepoužíváme žádné fruktózo-glukózové sirupy, škroby nebo sacharidové koncentráty, byť vyrobené z ovocných hmot. K výrobě džemů, které jsou oslazeny medem, je použit výhradně med z naší produkce - včelí farmy Zdravý věk.

U jednodruhových džemů je použito jen na etiketě deklarované ovoce, u džemů, kde je použito více druhů ovoce, se jedná jen o ty druhy, které jsou výslovně uvedeny na etiketě. Žádné senzorické vlastnosti zvýrazňující látky nepoužíváme. Džemy Zdravý věk jsou tak prosty jakýchkoli aromat, barviv či látek jakkoli měnících chuťové vlastnosti původního ovoce. Absence konzervantů je samozřejmostí.

Džemy slazené stévií vynikají benefitem nízké energetické hodnoty, která kopíruje nutriční hodnoty samotného ovoce. Tento džem je díky nízkému glykemickému indexu jako jediný svého druhu vhodný pro diabetiky, ale zároveň i pro lidi vyznávající zdravý životní styl a hlídající si spotřebovanou denní dávku výživových hodnot.

Džemy slazené medem jsou sice energeticky nejnáročnější, ale benefitem je zde med jako přírodní sladidlo známé lidstvu po nejdelší dobu.

Džemy slazené cukrem jsou standardem, ale v naší verzi vysokoprocentní přítomnosti ovocné složky dobrou volbou pro konzervativnější spotřebitele, kteří sice mají zájem o zdravé potraviny, ale příliš neholdují novějším trendům a novým surovinovým zdrojům pro výrobu potravin.

Džemy přírodní, jakkoli nedoslazované, obsahují jen ovoce a přírodní citrusový pektin. Jsou určené zákazníkům, kteří preferují jen chuť ovoce bez jakýchkoli přidaných sladidel, byť přírodních. Tyto produkty obsahují 100% ovoce ve svém složení.

U každého výrobku je uvedeno složení a tabulka nutričních hodnot, stejně tak jako doporučení výrobce na skladování a manipulaci s potravinou.

MED

Med Zdravý věk z produkce našich včelstev, pochází z regionu Plzeňsko.

Včelíny máme umístěny v čistém vodárenském pásmu okolo řeky Úhlavy. Vodárenské pásmo samo o sobě garantuje zákaz používání nejrůznějších závadných chemických prostředků a je předmětem častého monitoringu z hlediska dodržování zásad předepsaných pro tento typ ochrany vodních zdrojů. Tím je z velké míry zajištěna ochrana jak našich včelstev, tak samozřejmě i jejich produkce, která je tak prosta různých nežádoucích látek.

Včely v naší oblasti přinášejí nejvíce med květový, který pochází jednak z monokultur zemědělských plodin, jednak z lučního kvítí a ovocných stromů. Pozdější snůšky pak představují med z lesů a luk a mohou tak obsahovat jak směs medu z lučních květů, tak lesního podrostu (maliny, ostružiny), případně medovici listnatých či jehličnatých stromů.

Balený med opatřujeme údaji o nutričních hodnotách a je zde také uvedeno doporučení výrobce o manipulaci s potravinou.

MED S BYLINKAMI

Med  i bylinky spolu úzce souvisí a jejich blahodárné účinky na lidský organismus jsou prověřeny staletími. Bylinek však v přírodě nikdy neroste na jednom místě takové množství, aby z nich včely dokázaly získat tolik nektaru, aby z něho byl například mateřídouškový med. Výjimku tvoří pouze lipové květy, z nichž včelstva za příznivých podmínek skutečně dokážou nanést nektar a lipový med vytvořit. I tento med je však velice vzácný, protože lipových alejí v dostatečném množství je u nás stále méně, navíc s úbytkem vláhy je nektaru z lipových květů nedostatek a lipový med tak nelze získat každý rok.

S podzimem a sychravým počasím stále více lidí vyhledává bylinkové čaje nebo alespoň sladí běžné čaje medem. A tak nás napadlo nabídnout našim zákazníkům med s benefitem bylinek, přitom zachovat přírodní formu obou produktů, nijak nezasáhnout do charakteru ani jednoho z nich, jen využít všech jejich zdravotních benefitů a spojit je do jednoho. Ten, kdo si rád dopřeje med na pečivo jako zdravou snídani, bude obohacen kromě vlastního medu o bylinku, která nejenom dobře chutná, ale má i příznivé zdravotní účinky. Ten, kdo má rád v nevlídných dnech horký čaj, může jej dosladit medem a nemusí nutně užívat přímo čaje bylinkové. Použije-li k doslazení čaje (ať už běžného či bylinkového) med s bylinkami, může si tento čajový dýchánek vylepšit o bylinku dle vlastního výběru (lípa, jasmín, mateřídouška nebo měsíček). Bylinky jsme záměrně zvolili tak, aby jejich ověřené a známé zdravotní účinky korespondovaly se současnou poptávkou s ohledem na podzimní a zimní měsíce a s tím nastupující sezónní obtíže a nutnost posilovat obranyschopnost organismu.

Med s bylinkami nabízíme v těchto variantách: 

  • med luční s jasmínovým květem
  • med luční s lipovým květem
  • med lesní s mateřídouškou
  • med lesní s květem měsíčku 

SIRUPY S MEDEM

Pracujeme-li s medem, ovocem a bylinkami, nabízejí se sirupy jako logický produkt, který náleží do portfólia naší nabídky.

Veškeré produkty a suroviny, se kterými pracujeme, pečlivě vybíráme a používáme i ve své soukromé kuchyni a jídelníčku. Jejich benefity, které využíváme pro sebe, svou rodinu a okruh přátel a známých, proto                  s důvěrou nabízíme všem našim zákazníkům. Naše sirupy jsou silné, extra husté, přírodní, bezlepkové, bez aromat, barviv, konzervantů a jiných "éček".

Vytvořili jsme 3 řady těchto produktů:

  1. bylinkové sirupy s medem dodávané v lahvích o objemu 500 ml, jejichž základem je silný bylinkový výluh, dále obsahují cukr, med a kyselinu citrónovou, jsou vyráběny v následujících druzích:      Bezový květ, Lipový květ a Mateřídouškový květ
  2. medové sirupy bylinkové dodávané v lahvích o hmotnosti 280 g jsou vyrobeny ze silného bylinného výluhu, který je vmíchán do květového medu. Neobsahují žádné jiné sladidlo, ani cukr, jen kyselinu citrónovou. Jsou vyráběny v následujících druzích: Bezový kvítek, Lipový kvítek, Mateřídouškový kvítek, Levandulový kvítek a poté dva medové sirupy, jejichž podstatu tvoří směsi bylin jitrocel s měsíčkem a gingko s meduňkou a s třezalkou
  3. medové sirupy ovocné dodávané v lahvích o hmotnosti 280 g jsou vyrobeny z ovocné šťávy a dužniny toho kterého ovoce, které jsou smíchány s květovým medem. Neobsahují žádné další sladidlo, jen cukry z ovoce a z medu a kyselinu citrónovou. Jsou vyráběny z následujících druhů ovoce: jahody, maliny, višně, mandarinky a borůvky
  4. medový sirup z divokých plodů je taková naše specialita a je také dodáván v lahvích o hmotnosti 280 g. Je vyroben ze šesti druhů divokých bobulí (plodů arónie, bezinek, brusinek, jeřabin, rakytníku a šípků), jejichž šťáva a částečně dužina je smíchána s květovým medem. Neobsahuje tedy nic jiného než ovocný benefit z těchto šesti druhů divokých plodin, med a kyselinu citrónovou.