Zdravý věk / včelí farma a výrobce džemů 

Včelí farma Zdravý věk

Život včel, jejich společenství a organizace v úle nás fascinuje od mládí. Každý včelař potvrdí, že u včel běží čas jinak a včely jako superorganismus dokážou neskutečné věci.

Jsme čistě rodinná farma a včelstva máme umístěna ve vodárenském pásmu řeky Úhlavy, kde se nesmí používat žádné chemické přípravky. Jejich produkce je tak chráněna od závadných látek. Med, který od nich získáváme, je proto hodnotným tuzemským produktem nezatíženým žádnými nežádoucími vlivy.

Včely chováme na čerstvém včelím díle, svědomitě vyřazujeme plásty se starším voskem, který zpracováváme tak, aby byl pečlivě vyčištěn, dezifikován a do včelstva se vracel v prvotřídní kvalitě. Tím chráníme jak zdraví našich zákazníků, tak samotných včel.


Výrobce džemů Zdravý věk

Včely a květy patří k sobě, stejně tak jako květy a ovoce.  Logickým pokračováním naší včelařské práce se ukázala výroba zdravých džemů z ovoce, které je plodem květů opylených včelami. 

Naším cílem je přírodní produkt co nejméně dotčený zpracováním či zbytečnými přísadami. Naše džemy ve standardní řadě tak obsahují vždy jen tři složky, z nichž ta nejpodstatnější je ovoce. Potom následuje sladicí komponent, kterým je med (protože jsme včelaři), či výtažek ze stévie sladké (protože máme v rodině i diabetiky a na jejich specifické potřeby výrobci potravin jen málo myslí) nebo také běžný cukr (protože jde o nejobecněji známé sladidlo). A poslední složkou je pak želírující látka, kterou je přírodní citrusový pektin.

V našich produktech nejsou žádné látky konzervační, žádná barviva nebo aromata, žádné látky měnící či zvýrazňující chuť, ani látky okyselující (kyselina citronová), důsledně se vyhýbáme i ovocným koncentrátům.