en-Džem zcela bez sladidel - přírodní, natural

07/07/2023

Aby byla naše nabídka zcela úplná, nesmíme zapomenout na zařazení džemů, které obsahují pouze samotné ovoce a nejsou doslazeny jakýmkoli dalším sladidlem. To splňují naše džemy s označením "natural", které nabízíme prozatím ve 3 ovocných variantách: jahody, maliny, borůvky (lesní). Tyto výrobky obsahují pouze ovoce daného druhu a citrusový pektin. Jahody navíc ještě pro osvěžení chuti čerstvě vymačkanou citrónovou šťávu.

Ne všechno ovoce je vhodné pro výrobu takovýchto ryze přírodních džemů. Pro velký spotřebitelský zájem o takovéto zpracování ovoce a právě tyto varianty džemu budeme zařazovat ještě další druhy ovoce, které snesou šetrné zpracování zcela bez oslazení a přitom zaručí příjemné senzorické vlastnosti (zejména chuť) pro spotřebu zákazníkem.

Kdo si doma vytvářel jakoukoli formu tepelné úpravy ovoce, má zkušenost s tím, že původně sladké ovoce se varem může proměnit a sladkost může být převážena kyselou, až štiplavou chutí. Z tohoto důvodu nejsou pro tento typ zpracování vhodné například ostružiny, které ze své sladkosti ztrácejí nejvíce. Každopádně je nutné pro přírodní džemy vybírat co nejvíce dozrálé ovoce, aby byla zajištěna co nejvyšší sladkost přítomností ovoci vlastních cukrů v době své největší zralosti. Samo zpracování džemů pak musí být co nejméně invazivní ve smyslu tepelného procesu, aby původní ovocná chuť (a hlavně sladkost) co nejméně varem odezněla.

Naše řada ovoce, kterou budeme průběžně doplňovat o další druhy, tato kritéria splňuje a uspokojí ty nejnáročnější zákazníky, kteří si rádi řídí svůj jídelníček sami a upřednostňují přírodní potraviny, které pak sami vhodně kombinují s jinými, aby si vytvořili výsledek dle svého gusta.

U této řady je snad zbytečné dodávat, že "I sladké může být zdravé!"